اینتل ظاهرا علاوه بر مشکلات فناوری با چالش‌های حقوقی هم روبه‌رو شده است که باز هم روی عرضه‌ی محصولات هفت نانومتری تأثیر می‌گذارد.

اینتل در عرضه‌ی محصولات هفت نانومتری با چالش‌های متعددی روبه‌رو شد و تاکنون چند بار زمان رونمایی و عرضه‌‌ی آن‌ها را تغییر داده است. ظاهرا نه‌تنها مشکلات مبتنی بر فناوری، بلکه چالش‌هایی از جنس حقوقی هم در این روند تأثیرگذار خواهند بود. شرکت حقوقی Hegens Berman چند روز پیش بیانیه‌ای مطبوعاتی منتشر کرد و در آن، از سرمایه‌گذاران اخیر اینتل که از کاهش ارزش سهام زیان دیده بودند، برای پیوستن به یک شکوائیه‌ی گسترده با موضوع کلاهبرداری از سرمایه‌گذارها شرکت کنند. شرکت همچنین به‌صورت عمومی درخواست کرد که هر کسی با توانایی کمک به بازرسی‌ها پیرامون کلاهبرداری‌های مرتبط با اوراق بهادار، با آن‌ها همکاری کند.


در زمان‌هایی که ارزش سهام یک شرکت با سقوط شدید روبه‌رو می‌شود، سرمایه‌گذاران اغلب به‌دنبال راهی هستند تا حداقل برخی از خسارت خود را جبران کنند. در چنین مواقعی ورود وکلای سنخی به صحنه دور از انتظار نیست. ازطرفی هگنز برمن به‌دنبال ارتباط با افشاگرانی نزدیک به اینتل نیز هست. آن‌ها در بیانیه‌ی جدید درخواست می‌کنند: «افرادی که اطلاعات غیر عمومی از اینتل دارند، باید گزینه‌ی کمک به بررسی‌های موشکافانه را مدنظر داشته باشند یا از برنامه‌ی SEC Whistleblower برای افشای اطلاعات استفاده کنند. طبق برنامه‌ی جدید، افشاگرهایی که اطلاعات عمومی ارائه می‌کنند، پاداش‌هایی تا ۳۰ درصد از مقدار خسارت بازیابی‌شده توسط SEC را دریافت می‌کنند (SEC، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است).