Menu
Your Cart

کامپیوتر اداری ، ترید ، برنامه نویسی و آهنگسازی

کامپیوتر اداری شماره 1
کیبرد و موس هدیه
  کیس شماره یک، سیستمی کاملا" استاندارد و مناسب برای کلیه نرم افزارهای اداری از جمله تمامی برنامه های حسابداری ، فروشگاهی  ، اتوماسیون اداری و  زیر مجموعه مایکروسافت آفیس Office مانند Word و Excel ، همچنین مناسب برای سرچ کردن داخل وب ، گوش دادن موزیک و دیدن فیلم میباشد.این سیستم بسیار مناسب برای استفاده در محیط ویندوز 7 (Seven) 32 بیت است. در حال حاضر این دستگاه عنوان پر فروشترین کیس اداری مجموعه PCTek رو به خودش اختصاص داده. نکات: % کیبرد و موس آکبند روی کیس به صورت رایگان ارائه میگردد. %کلیه کیسها به همراه کابل برق اورجینال با کیفیت بالا تحویل داده میشوند. % درصورت تمایل به خرید مانیتور قسمت مانیتور اداری را (از لینک زیر) ملاحظه بفرمایید: (در صورت خرید مانیتور، کابل تصویر و کابل برق اورجینال به صورت رایگان به خریدار ارائه میشود) لینک مانیتور اداری CPU Core2Due E8300 RAM 4GB D2   Hard 500GB   کیبرد و موس  توجه! مشخصات کامل را کمی پایین تر مشاهده بفرمایید. ..
3,300,000 تومان
کامپیوتر اداری شماره 2
کیبرد و موس هدیه
  کیس شماره دو دارای تکنولوژی جدیدتر و سرعتی بالاتر از کیس شماره یک،  مناسب برای کلیه نرم افزارهای اداری ( به خصوص در حالت باز بودن چند برنامه به صورت هم زمان) از جمله تمامی برنامه های حسابداری ، فروشگاهی  ، اتوماسیون اداری و  زیر مجموعه مایکروسافت آفیس Office مانند Word و Excel ، همچنین مناسب برای سرچ کردن داخل وب ، گوش دادن موزیک و دیدن فیلم میباشد.این سیستم ویندوز 7 (Seven) 64 بیت را به راحتی پشتیبانی میکند. نکات: % کیبرد و موس آکبند روی کیس به صورت رایگان ارائه میگردد. %کلیه کیسها به همراه کابل برق اورجینال با کیفیت بالا تحویل داده میشوند. % درصورت تمایل به خرید مانیتور قسمت مانیتور اداری را (از لینک زیر) ملاحظه بفرمایید: (در صورت خرید مانیتور، کابل تصویر و کابل برق اورجینال به صورت رایگان به خریدار ارائه میشود) لینک مانیتور اداری CPU QuadCore Q8200 RAM 4GB D3   Hard 500GB   کیبرد و موس  توجه! مشخصات کامل را کمی پایین تر مشاهده بفرمایید.     ..
4,000,000 تومان
کامپیوتر اداری شماره 3
کیبرد و موس هدیه
  کیس شماره سه با پردازنده Core i3 دارای تکنولوژی قوی و قابلیت ارتقاء بالا گزینه ای فوق العاده و دستگاهی به روز برای کلیه نرم افزارهای اداری در حالت های متنوع به خصوص در حالت باز بودن چند برنامه به صورت هم زمان میباشد.  این کیس تمامی برنامه های حسابداری ، فروشگاهی  ، اتوماسیون اداری و  زیر مجموعه مایکروسافت آفیس Office مانند Word و Excel را به راحتی اجرا میکند. کار با نرم افزارهای مالتی مدیا با این کیس بسیار لذت بخش خواهد بود، در ضمن این سیستم مناسب برای کار در محیط ویندوز 10 (Ten) 64 بیت میباشد. نکات: % کیبرد و موس آکبند روی کیس به صورت رایگان ارائه میگردد. %کلیه کیسها به همراه کابل برق اورجینال با کیفیت بالا تحویل داده میشوند. % درصورت تمایل به خرید مانیتور قسمت مانیتور اداری را (از لینک زیر) ملاحظه بفرمایید: (در صورت خرید مانیتور، کابل تصویر و کابل برق اورجینال به صورت رایگان به خریدار ارائه میشود) لینک مانیتور اداری CPU i3 3220 RAM 8GB D3   SSD128GB   کیبرد و موس  ..
6,500,000 تومان
کامپیوتر اداری شماره 4
کیبرد و موس هدیه
  کیس شماره چهار با پردازنده Core i5 دارای تکنولوژی قوی و قابلیت ارتقاء بالا گزینه ای فوق العاده و دستگاهی قدرتمند برای کلیه نرم افزارهای اداری در حالت های متنوع به خصوص در حالت باز بودن چند برنامه به صورت هم زمان و حتی استفاده به عنوان Server  حسابداری و اتوماسیون اداریست. بدیهست که این کیس تمامی برنامه های حسابداری ، فروشگاهی  ، اتوماسیون اداری و  زیر مجموعه مایکروسافت آفیس Office مانند Word و Excel را به راحتی اجرا میکند. همچنین برای افرادی که در زمان سرچ با مرورگر وب تعداد صفحات زیادی را باز نگه میدارند کاملا" مناسب است. کار با نرم افزارهای مالتی مدیا با این کیس بسیار لذت بخش خواهد بود، در ضمن این سیستم مناسب برای کار در محیط ویندوز 10 (Ten) 64 بیت میباشد. نکات: % کیبرد و موس آکبند روی کیس به صورت رایگان ارائه میگردد. %کلیه کیسها به همراه کابل برق اورجینال با کیفیت بالا تحویل داده میشوند. % درصورت تمایل به خرید مانیتور قسمت مانیتور اداری را (از لینک زیر) ملاحظه بفرمایید: (در صورت خرید مانیتور، کابل تصویر و کابل برق اورجینال به صورت رایگ..
6,950,000 تومان
کامپیوتر اداری ترید برنامه نویسی شماره 5
کیبرد و موس هدیه
    در کانفیگ کیس شماره 5 از آخرین تکنولوژی روز دنیا استفاده شده و  این دستگاه قابلیت به روز رسانی و ارتقاء تا یک سیستم فوق حرفه ای را دارا میباشد.برای مثال قابلیت ارتقا پردازنده تا  Core i9-11900k ، استفاده از RAM های DDR4 و تکنولوژی حافظه پرسرعتNVMe به جای هاردهای قدیمی از این دست تفاوتهاست. تمامی برنامه های اداری، مالی و فروشگاهی را با هم اجرا کنید و از اجرای بدون وقفه و پر سرعت آن شگفت زده شوید.حداقل سیستم عامل مناسب برای این سیستم  ویندوز 10 بوده که در عرض 3 دقیقه صفر تا 100 روی آن نصب میشود. % کیبرد و موس روی کیس به صورت رایگان ارائه میگردد. % درصورت تمایل به خرید مانیتور قسمت مانیتور اداری را (از لینک زیر) ملاحظه بفرمایید: لینک مانیتور اداری CPU Intel G6400 RAM 8GB D4   SSD 256GB   کیبرد و موس توجه! مشخصات کامل را کمی پایین تر مشاهده بفرمایید.   ..
10,400,000 تومان
کامپیوتر اداری ترید برنامه نویسی شماره 6
کیبرد و موس هدیه
    در کانفیگ کیس شماره 6 از تکنولوژی روز دنیا استفاده شده و این دستگاه قابلیت به روزرسانی و ارتقاء تا یک سیستم فوق حرفه ای را دارا میباشد.برای مثال قابلیت ارتقاء پردازنده تا Core i9 ، استفاده از RAM های DDR4 و تکنولوژی حافظه پر سرعت SSD به جای هاردهای قدیمی از این دست تفاوتهاست.تمامی برنامه های اداری ، مالی و فروشگاهی را با هم اجرا کنیدو از اجرای پر سرعت و بدون وقفه آن شکفت زده شوید.خداقل سیستم عامل مناسب این سیستم ویندوز 10 بوده و برای ویندوز 11 آماده است که در عرض 3 دقیقه 0 تا 100 آن نصب روی این سیستم نصب میشود.   نکات: % کیبرد و موس آکبند روی کیس به صورت رایگان ارائه میگردد. % درصورت تمایل به خرید مانیتور قسمت مانیتور اداری را (از لینک زیر) ملاحظه بفرمایید: لینک مانیتور اداری CPU Core i3 10100 RAM 8GB DDR4   SSD 256GB   کیبرد و موس توجه! مشخصات کامل را کمی پایین تر مشاهده بفرمایید.   ..
12,400,000 تومان
کامپیوتر اداری ترید برنامه نویسی شماره 7
کیبرد و موس هدیه
  % کیبرد و موس آکبند روی کیس به صورت رایگان ارائه میگردد. % درصورت تمایل به خرید مانیتور قسمت مانیتور اداری را (از لینک زیر) ملاحظه بفرمایید: لینک مانیتور اداری CPU i3 10100 RAM 16 GB D4   Hard500GB+NVMe 256GB     کیبرد و موس  توجه! مشخصات کامل را کمی پایین تر مشاهده بفرمایید. ..
14,000,000 تومان
کامپیوتر اداری ترید برنامه نویسی شماره 8
کیبرد و موس هدیه
  % کیبرد و موس روی کیس به صورت رایگان ارائه میگردد. % درصورت تمایل به خرید مانیتور قسمت مانیتور اداری را (از لینک زیر) ملاحظه بفرمایید: لینک مانیتور اداری CPU i5-10400 RAM16GB D4   Hard1TB+NVMe256GB   کیبرد و موس  توجه! مشخصات کامل را کمی پایین تر مشاهده بفرمایید. ..
15,750,000 تومان
کامپیوتر اداری ترید برنامه نویسی شماره 9
جدید !Intel 13th GEN Ready کیبرد و موس هدیه
  % کیبرد و موس روی کیس به صورت رایگان ارائه میگردد. % درصورت تمایل به خرید مانیتور قسمت مانیتور اداری را (از لینک زیر) ملاحظه بفرمایید: لینک مانیتور اداری CPU i3-12100 RAM16GB D4   1TB + NVMe256GB کیبرد و موس  توجه! مشخصات کامل را کمی پایین تر مشاهده بفرمایید.   ..
17,800,000 تومان
کامپیوتر اداری ترید برنامه نویسی شماره 10
کیبرد و موس هدیه
  % کیبرد و موس روی کیس به صورت رایگان ارائه میگردد. % درصورت تمایل به خرید مانیتور قسمت مانیتور اداری را (از لینک زیر) ملاحظه بفرمایید: لینک مانیتور اداری CPU i7-10700 RAM16GB D4   Hard1TB+NVMe256GB   کیبرد و موس  توجه! مشخصات کامل را کمی پایین تر مشاهده بفرمایید. ..
19,200,000 تومان
کامپیوتر اداری ترید برنامه نویسی شماره 11
جدید !Intel 13th GEN Ready کیبرد و موس هدیه
  % کیبرد و موس روی کیس به صورت رایگان ارائه میگردد. % درصورت تمایل به خرید مانیتور قسمت مانیتور اداری را (از لینک زیر) ملاحظه بفرمایید: لینک مانیتور اداری CPU i5-12400 RAM16GB D4   HDD 1TB+ NVMe 256GB   کیبرد و موس  توجه! مشخصات کامل را کمی پایین تر مشاهده بفرمایید. ..
20,750,000 تومان
کامپیوتر اداری ترید برنامه نویسی شماره 12
جدید !Intel 13th GEN Ready کیبرد و موس هدیه
  % کیبرد و موس روی کیس به صورت رایگان ارائه میگردد. % درصورت تمایل به خرید مانیتور قسمت مانیتور اداری را (از لینک زیر) ملاحظه بفرمایید: لینک مانیتور اداری CPU i7-12700 RAM16GB D4   HDD 1TB+NVMe 256GB     کیبرد و موس  توجه! مشخصات کامل را کمی پایین تر مشاهده بفرمایید. ..
26,700,000 تومان
کامپیوتر اداری ترید برنامه نویسی پٌرو وان PRO ONE
جدید !Intel 13th GEN Ready کیبرد و موس هدیه
  % کیبرد و موس روی کیس به صورت رایگان ارائه میگردد. % درصورت تمایل به خرید مانیتور قسمت مانیتور اداری را (از لینک زیر) ملاحظه بفرمایید: لینک مانیتور اداری CPU i7-12700 RAM32GB D4   HDD 2 TB+ NVMe 512GB     کیبرد و موس آکبند توجه! مشخصات کامل را کمی پایین تر مشاهده بفرمایید.   ..
36,400,000 تومان
نمایش 1 تا 13 از 13 (1 صفحه)

خلاصه مطلب: امروزه با توجه به پیشرفت حوزه های فناوری و تکنولوژی کامپیوتر، کامپیوتر های آماده در انواع مختلفی دسته بندی می شوند. به طور کلی کامپیوتر آماده به سیستمی اسمبل شده گفته می شود که برای کاربری خاصی مورد استفاده قرار گیرد. در این مقاله ما به بررسی انواع کامپیوتر های آماده می پردازیم.در صورتی که سیستم های پیشنهادی فوق جوابگوی کار شما نیست می توانید به بخش اسمبل آنلاین کامپیوتر و سیستم مراجعه کنید.

معرفی انواع کامپیوتر آماده با توجه به نوع کاربری

در حال حاضر کامپیوتر ها نقش بسیار مهمی در زندگی و کارهای روزمره ما ایفا می کنند. کامپیوتر ها با توجه به کاربری های مختلفی که دارند، در انواع مختلفی همچون: کامپیوتر های اداری، کامپیوتر های ترید، کامپیوتر های برنامه نویسی، کامپیوتر های آهنگسازی و... تقسیم بندی می شوند. البته این بدین معنا نیست که یک کامپیوتر آماده یا اسمبل شده الزاما برای کار بخصوصی طراحی شده باشد. با این تفاسیر، ما در این مقاله بر آنیم تا شما مشتریان عزیز و خوانندگان گرامی را با انواع کامپیوتر آماده آشنا کنیم. پس با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

کامپیوتر آماده یا اسمبل شده چیست؟

کامپیوتر آماده یا کیس اسمبل شده به سیستمی گفته می شود که قطعات داخلی آن از پیش توسط شرکت ها و کارخانه ها نصب شده باشد. شرکت ها و کارخانه ها بر اساس نیازهای هر گروهی از افراد در هر زمینه ای، انواع کامپیوتر آماده را عرضه می کنند. همخوانی قطعات سخت افزاری کنار یکدیگر در اسمبل و آماده سازی یک کامپیوتر آماده بسیار مهم است. با این وجود می بایست فروشگاه و شرکت معتبری را برای خرید کامپیوتر آماده انتخاب کنیم.

انواع کامپیوتر های آماده از نظر ساختار

به طور کلی انواع کامپیوتر آماده از نظر ساختار به دو دسته تقسیم بندی می شوند. دسته اول کامپیوتر هایی هستند که قطعات سخت افزاری آنها اغلب در بازار موجود هستند و تنها تفاوت هایی در ظاهر و سیستم خنک کننده آنها دیده می شود. دسته دوم کیس هایی با مادربورد و پاور طراحی شده توسط برندی خاص هستند. اما سایر قطعات این کیس ها از جمله: پاور، رم، سی پی یو، کارت گرافیک و... در بازار وجود دارند.

مزایای خرید کامپیوتر آماده

خرید کامپیوتر آماده مزایای فراوانی را نسبت به اسمبل کردن قطعات به صورت جداگانه برای ما به ارمغان می آورد. مزایایی مانند: پایین آوردن قیمت تمام شده، گارانتی و خدمات پس از فروش توسط فروشگاه و شرکت فروشنده کامپیوتر آماده، صرفه جویی در زمان و هزینه و... . علاوه بر این مزایا و قابلیت ها، شما با خرید کامپیوتر آماده دیگر نیازمند نصب بسیاری از نرم افزارهای اصلی هر سیستمی نخواهید بود.

نکات کلیدی برای خرید کامپیوتر آماده

با اینکه در ادامه و در بخش معرفی انواع کامپیوتر آماده، ما شما را به صورت کامل با نحوه هر کامپیوتر آماده ای آشنا می کنیم. ولی با این حال نکات کلی و مهمی برای خرید کامپیوتر آماده وجود دارد که ما به ذکر آنها می پردازیم. در قدم اول می بایست بودجه خود را برای خرید کامپیوتر آماده تعیین کنید. سپس نیاز اصلی و انتظار بازدهی خود را از کامپیوتر مشخص نمایید. در مرحله بعدی نسبت به مشخصات و قدرت سخت افزاری کامپیوتر آماده آگاهی پیدا کرده و کاربرد هر کدام را بشناسید. در نهایت با انتخاب یک فروشگاه اینترنتی معتبر و انتخاب محصول مورد نظر، اقدام به خرید کنید. در زیر به معرفی و تحلیل دقیق انواع کامپیوتر آماده از جمله: کامپیوتر اداری، کامپیوتر برای ترید، کامپیوتر برای آهنگسازی، کامپیوتر برای برنامه نویسی و کاربرد های آنها به صورت کامل پرداخته ایم.

کامپیوتر اداری

کامپیوتر های اداری از تجهیزات بسیار کاربردی در ادارات به شمار می روند. با ورود این تجهیزات به بازار، سرعت کارهای اداری به مقدار قابل توجه بالا رفته و همچنین آسان تر شده است. یک سیستم اتوماسیون اداری که شامل بخش هایی از جمله: دبیرخانه، فرم ساز و موتور گردش فرم، مدیریت جلسات و سازماندهی، آرشیو الکترونیک، پرتال مکاتبات برون سازمانی و کارتابل آفلاین است، وظیفه جمع آوری، ذخیره و توزیع مستندات و پیام های الکترونیک، سایر فرم های ارتباطات اداری را میان افراد، سازمان ها و نیز گروه های کاری دارد. برای خرید کامپیوتر آماده اداری می بایست دو مرحله را پیش رو گذاشت:

مرحله اول: در ابتدا مدیران یک شرکت یا اداره باید بودجه خود را برای خرید کامپیوتر آماده اداری بر اساس تعداد کارمندان مشخص کنند. البته نوع کاربری هریک از کارمندان با سایر آنها تفاوت دارد. برای مثال یک گرافیست به کامپیوتر قدرتمندتری نسبت به دیگر کارمندان نیاز خواهد داشت. همچنین در زمانی که کامپیوتر یکی از کارمندان دچار نقص یا نیروی جدیدی به مجموعه شما اضافه شده باشد، داشتن یک کامپیوتر آماده یدک به شما در تسریع کارها کمک می کند.

مرحله دوم: در مرحله دوم می بایست سیستم عامل خود را مشخص کنید. امروزه سیستم عامل لینوکس و ویندوز 10 برای امور اداری بسیار مناسب است و کارمندان می توانند به سرعت خود را با آن وقف دهند. البته اگر کارمندان شما با نرم افزارهایی مانند آفیس و مرورگر کروم بیشتر سروکار دارند، استفاده از سیستم عامل کروم پیشنهاد می شود.

کامپیوتر ترید

آن دسته از افرادی که وارد کار بورس می شوند، حتما نیازمند ابزاری برای انجام امور بورس خواهند بود. ابزار شما برای انجام این امور، رابطه مستقیم با موفقیت شما در بازار بورس دارد. به عنوان مثال گاهی عملکرد کند دستورات حیاتی برای انجام یک معامله یا نمایش نمودار اشتباه خسارت های جبران ناپذیری به شما وارد می کند. از این رو خرید یک کامپیوتر مناسب ترید از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

مشخصات یک کامپیوتر مناسب ترید

در حال حاضر پردازنده های Core i3 و Celeron شرکت اینتل علاوه بر داشتن قیمت اقتصادی، نیز برای کارهایی مانند وبگردی و محاسبات مربوط به تحلیل داده ها و نمودارها مناسب هستند. همچنین انتخاب حداقل 4 و حداکثر 8 گیگ حافظه برای یک کامپیوتر مناسب بورس کافی است. با توجه به اینکه سرعت عمل در بورس امری مهم تلقی می شود، بنابراین هارد دیسک های SSD گزینه های خوبی برای این فاکتور هستند. به منظور پایین آوردن هزینه ها نیز می توانید از حافظه HDD با 500 گیگابایت ظرفیت استفاده کنید. علاوه بر این موارد، با نظر به اینکه در بورس ما نیازمند پردازش سریع تصاویر و نمودار ها هستیم، توصیه می شود از کارت گرافیکی مجزا و اقتصادی با حداقل ظرفیت دو گیگابایت بهره ببرید.

کامپیوتر برنامه نویسی

یک کامپیوتر برنامه نویسی باید از قطعاتی مخصوصی برخوردار باشد تا بتواند پردازش های مورد انتظار را با سرعت بالایی انجاد دهد. اگر در حین کد نویسی توسط برنامه نویس مشکلی برای کامپیوتر به وجود آید، تمامی زحمات آن از بین خواهد رفت. از این رو برای صرفه جویی در وقت و بالا بردن کیفیت کار، استفاده از کامپیوتری مناسب و پیشرفته برای برنامه نویس امری مهم تلقی می شود.

مشخصات یک کامپیوتر مناسب برنامه نویسی

مادربرد: اولین قطعه مورد توجه برای یک کامپیوتر مناسب برنامه نویسی، مادربرد آن است. مادربرد انتخابی ما می بایست بیش از یک اسلات RAM و حداقل سیستم رم DDR4 پشتیبانی کند. همچنین مادربرد سی پی یو های نسل هشتم، نهم و دهم را به دلیل سرعت بالای آنها پوشش دهد. علاوه بر این موارد، آن دسته از افرادی که خواستار استفاده از هاردهای nvme هستند، باید به قابلیت مادربرد در پشتیبانی از این هاردها دقت کنند.

رم و هارد: حداقل رم پیشنهادی ما برای یک کامپیوتر مناسب برنامه نویسی، رمی با حافظه 8 گیگابایت DDR4 است. نیز هارد دیسک های SSD به دلیل مقاومت بالا در مقابل ضربه و مغناطیس، گزینه های بهتری نسبت به سایر هاردها هستند.

پردازنده و کارت گرافیک: برای انتخاب یک پردازنده مناسب لازم است تا به فاکتور هایی از جمله: فرکانس مبنا، تعداد هسته، نسل، سوکت و داشتن گرافیک درونی دقت کنیم. هرچه فرکانس مبنا و تعداد هسته های cpu بیشتر باشند، به طبع پردازنده ما قدرتمندتر خواهد بود. پیشنهاد می شود برای کارهای برنامه نویسی از سی پی یو نسل 9 Core i5 9400f استفاده کنید. برخلاف تصور عموم، برنامه نویسان نیز نیازمند کارت گرافیک برای کامپیوتر خود خواهند بود. انواع کارت گرافیک های nvidia به جهت اینکه به راحتی در دسترس هستند و قیمت مناسبی دارند، برای امور برنامه نویسی گزینه های خوبی می باشند.

کامپیوتر آهنگ سازی

هر هنرجو و یا فرد پرسابقه در زمینه آهنگسازی میداند که یکی از مهمترین ابزار ها در این حوزه، کامپیوتر است. کامپیوتر از اصلی ترین و پرکاربرد ترین ابزار ها در استودیوهای آهنگسازی به شمار می رود. اگر در ابتدای راه آهنگ سازی هستید، به شما توصیه می کنیم که از یک کامپیوتر آماده معمولی استفاده کنید. کامپیوتری که دارای فضای داخلی مطلوبی باشد تا بتوانید ویندوز و نرم افزار های جانبی خود را بر روی آن نصب کنید. خوشبختانه در حال حاضر با پیشرفت نرم افزار های آهنگسازی، شما حتی بدون داشتن میدی کنترلر و کارت صدا قادر خواهید بود تا به انجام کارهای خود بپردازید.

مشخصات یک کامپیوتر مناسب آهنگ سازی

پردازنده cpu و RAM: تقریبا تمامی نرم افزار ها در موسیقی و آهنگسازی از CPU تغذیه می کنند. از سی پی یو نقش بسزایی در یک کامپیوتر آماده آهنگسازی دارد. به طور مثال در زمان استفاده از پلاگین هایی همچون: کمپرسور، سچوریتور و افکت هایی از جمله دیلی و ریورب لازم است تا سی پی یو مناسبی داشته باشیم. علاوه بر پردازنده، دومین قطعه مهم در کامپیوتر مناسب آهنگسازی، RAM آن است. همانطور که میدانید، رم در اجرای چند برنامه به صورت همزمان کارایی دارد. بنابراین در صورت پایین بودن رم و با افزایش پلاگین ها در پروژه، امکان لگ و قطع و وصلی صدا وجود دارد.

حافظه SSD و HDD: اگر فقط در زمینه های آهنگسازی و تنظیم فعالیت می کنید و بودجه کافی دارید، توصیه ما به شما خرید یک کامپیوتر آماده مجهز به حافظه SSD برای سمپل ها و بانک صداها است.  البته در ذخیره سازی حجم های بالا، حافظه های HDD گزینه های خوبی محسوب می شوند.

کارت گرافیک GPU و مادربرد: آخرین قطعه ای که باید در خرید یک کامپیوتر مناسب برای آهنگ سازی برگزینید، کارت گرافیک است. شما می توانید بودجه کمی را برای انتخاب یک کارت گرافیک اختصاص دهید. چون سی پی یو، رم و حافظه جانبی بیشتر امورات آهنگسازی، میکسینگ و مسترینگ را برای شما انجام می دهند. البته استفاده از یک کارت گرافیک مناسب، تاثیر فراوانی می تواند بر روی پروژه های شما داشته باشد. ولی در کل توصیه می شود که کارت گرافیک را در اولویت خرید خود قرار ندهید.

مادربرد قطعه ای است که سایر قطعات سخت افزاری کامپیوتر ما از جمله: سی پی یو، گرافیک، رم و... روی آن قرار می گیرند. بنابراین می بایست نوع و مدل مادربرد خود را با توجه به در نظر گرفتن قطعات سخت افزاری کامپیوتر انتخاب کنیم. برای یک کامپیوتر آماده نیمه حرفه ای مادربرد ASRock Z590 Phantom و یک کامپیوتر آهنگسازی پیشرفته مادربرد Gigabyte Z590 UD گزینه های مناسبی هستند.

کامپیوتر حسابداری

انواع کامپیوتر آماده حسابداری نیازمند سخت افزاری قدرتمند نیستند و حتی انجام امور حسابداری به وسیله پرکاربردترین سیستم حسابداری یعنی پارسیان نیز با یک کامپیوتر آماده متوسط قابل انجام خواهد بود. اغلب فعالیت های حسابداری محدود به کار با نرم افزار حسابداری، برنامه های آفیس و پرینت گرفتن می شود. از این رو ما می توانیم از یک کامپیوتر آماده حسابداری با قطعات ارزان قیمت بهره ببریم.

مشخصات یک کامپیوتر مناسب حسابداری

پردازنده: پردازنده های مدرنی که در 5 سال گذشته و به طور کلی سی پی یو های 4/3 تا 4 گیگاهرتزی برای کامپیوتر حسابداری مناسب هستند. توصیه می شود از پردازنده های core i3 یا core i5 به منظور صرفه جویی در خرید کامپیوتر آماده استفاده کنید.

رم: هرچه حافظه رم در کامپیوتر آماده حسابداری شما بیشتر باشد، محاسبات در صفحه گسترده و پایگاه داده نیز با سرعت بیشتری صورت می پذیرد. البته برای انجام این امور شما تنها نیازمند کامپیوتری با 4 یا 8 گیگابایت رم خواهید بود.

حافظه ذخیره سازی: حافظه ذخیره سازی تقریبا اهمیتی یکسان با ظرفیت رم دارد. با توجه به مطالب پیشین، هاردهای SSD علاوه بر اینکه سریعتر از هاردهای HDD هستند، نیز احتمال خرابی در آنها کمتر است. البته مزیت ذخیره سازی اطلاعات تا چند ترابایت تنها با هاردهای HDD امکان پذیر خواهد بود.

کارت گرافیک: یک کامپیوتر برای حسابداری آنچنان نیازمند کارت گرافیک یا GPU نخواهد بود. البته به منظور وصل کردن چندین مانیتور به کامپیوتر و گرفتن خروجی های مختلف، باید از کارت گرافیک بهره ببرید. چون در این صورت به CPU کامپیوتر آماده خود فشار زیادی وارد خواهید کرد. هر کارت گرافیکی از خروجی های تصویر متفاوتی مانند VGA، HDMI و  Display port برخوردار هستند. از این رو برای متصل کردن چندین مانیتور به کامپیوتر می بایست به این درگاه ها دقت کرده و آنها را با مانیتور انتخابی مچ کنید.